Akcija „Pasidalinkime“

pasid05
pasid06
pasid07

Birželio 5-oji, Pasaulinė aplinkos apsaugos diena - tai diena , kai apmąstome nuveiktus darbus Žemei, jos gerovei ir keliame naujus tikslus ateinantiems metams. Gamtos mokyklos bendruomenė, norėdama atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugą, rengia tradicinį renginį „Pasidalinkime“. Mugės dalyviai iš atsineštų augalų sukūrė vertikalią lysvę. Dauguma namuose ir mokykloje puoselėtų daigų ir sodinukų mugėje atrado naujus šeimininkus, renginio dalyviai mainais įsigijo sau trokštamų augalų rūšių. Nemokamai apsikeitę augalais, dalyviai bendravo, keitėsi įvairių daržininkavimo būdų patirtimi, rekomendacijomis, išgirdo profesionalių Gėlininkų draugijos pirmininkės Vandos Šaučiūnienės patarimų, kaip puoselėti savo aplinką, gražinti ją, rūpintis augalais. Renginyje dalyvavę Lietuvos Respublikos Seimo narys Povilas Urbšys, Panevėžio miesto tarybos narys Rimantas Narkūnas įteikė vardinius apdovanojimus.
Pasaulinė aplinkos apsaugos diena tapo puikia proga diplomais, dovanėlėmis ir rėmėjų knygutėmis paskatinti devynis pradinių klasių mokinių mažosios olimpiados „Pelėdžiukas 2020“ nugalėtojus, apdovanoti Žaliaisiais diplomais, padėkomis, dovanėlėmis ir rėmėjų knygutėmis 120 akcijos „Padovanok namus sparnuočiui“ meistrelių. Praėjusi šilta žiema pakeitė paukščių globos akcijos „Už vieną trupinėlį čiulbėsiu visą vasarėlę“ dalyvių veiklų pobūdį: lesinti paukščių nereikėjo, bet vyko pokalbiai apie paukštelių globą, jų reikšmę žmogui ir gamtai, pažintinė, tiriamoji, kūrybinė veikla. Akcijoje dalyvavo per 1600 dalyvių iš 20 lopšelių darželių ir 11 bendrojo ugdymo mokyklų. Dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis.
Gamtos mokyklos aplinkosauginė - edukacinė veikla skatina panevėžiečius būti atsakingais, mylinčiais Gamtą piliečiais.