Daiktų iš praeities paroda „Atverkim langines“

nr1
nr7
nr8
nr9

Virtuali senų daiktų iš praeities paroda „ATVERKIM LANGINES“ skirta Vasario 16-ajai - Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.
Žmogus savo pasaulio neįsivaizduoja be daiktų, o pažvelgęs į daiktus, įsivaizduoja kokiame pasaulyje gyveno kitas žmogus. Mūsų daiktai - mūsų istorija, mūsų krašto istorija. Mes negalime pamiršti nieko kas buvo, nes nebesuprasime kur esame, kur einame, ko siekiame. Daiktai iš praeities - puiki tautiškumo ugdomoji priemonė, leidžianti prisiminti, o gal pirmą kartą pamatyti, kokių daiktų apsuptyje gyveno mūsų protėviai.
Laikmetis neleidžia apžiūrėti eksponuojamų daiktų iš arti, paliesti, pakiloti - tik pažiūrėti. Parodoje susipažinsite su senaisiais namų apyvokos daiktais, įrankiais, skirtais ruošti valgį, gaminti ir prižiūrėti audinius, apšviesti trobą, žvejoti, ūkio gyvulius prižiūrėti ir kt. Pažiūrėkime į tuos daiktus, pasvarstykime kokia gi jų paskirtis? Tad geros virtualios kelionės laike į mūsų tėvų, senelių, prosenelių daiktų pasaulį.
Parodos eksponatus surinko mokyklos vyr. metodininkė Rima Ivanauskienė