Rekvizitai

Gamtos mokykla – Europos piliečių mokslo iniciatyvoje „Plastiko piratai“

plastikas1
plastikas2
plastikas1
plastikas2

Norint išspręsti plastiko taršos pasaulyje problemą, Europos Sąjungoje buvo pradėta piliečių mokslo iniciatyva „Plastiko piratai“. Tai europinis projektas, kurio tikslas – stiprinti mokslinį bendradarbiavimą Europoje, skatinti piliečių įsitraukimą į mokslinę veiklą, ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą.
Panevėžio gamtos mokyklos mokiniai spalio mėnesį taip pat prisijungė prie šios iniciatyvos ir atliko tyrimus Nevėžio upėje. Grupė mokinių kartu su mokytoja D. Glušokiene rinko plastiko mėginius bei fiksavo rezultatus.
Vykdydami projekto veiklas, mokiniai išmoko dirbti mokslinį darbą, geriau pažino netoliese esančius vandens telkinius, patys ištyrė jų ekologinę būklę, daugiau sužinojo apie grėsmę ekosistemoms, kurią kelia ilgaamžės ir sunkiai suyrančios plastiko atliekos.