Rekvizitai

GAMTOS MOKYKLOJE PARODA „AMŽINOS PASAKOS”

Paroda1
Paroda2
Paroda3

Panevėžio gamtos mokykloje eksponuojama Virginijos Aliukonės tapybos darbų paroda „Amžinos pasakos“. Vasario 3 d. kūrybinių darbų autorė pristatė savo parodą. Renginio lankytojai buvo supažindinti su kiekvienu paveikslu, jo atsiradimo istorija, vaizduojamu siužetu. Autorė atskleidė, kaip gimsta paveikslai, ką simbolizuoja gamtos motyvai, raštai, ženklai, ornamentai, personažai kurių gausa suteikia paveikslui gilią prasmę.
Kūryba autorę lydi jau nuo vaikystės, tačiau savo lietuviškomis šaknimis pradėjo domėtis visai neseniai.
Polėkį kūrybai suteikė senoji baltiškoji kultūra, mitai, legendos ,tikėjimas. Kaip pati autorė sako „ Per tapatybės paiešką atsivėrė vartai į kūrybą kuri prabilo įvairia išraiška: simboliais, spalvomis, kodais, ornamentais, siužetais artimais kiekvienam lietuviui“. Baltiškoji pasaulėžiūra – menininkės kūrybos centre. Paveiksluose užkoduotas žmogaus ryšys su anapusiniu pasauliu, svajonės, gyvenimo ciklas. Visi darbai alsuoja gyvybingumu, kuriose sutinkamos Deivės, paukščiai, ugnis, medžiai... Kiekvienam parodos dalyviui kūrybiniai darbai suteikė pozityvumo atskleidė darnos su pasauliu nuotaiką.
Virginijos Aliukonės darbų paroda bus eksponuojama visą vasario mėnesį Gamtos mokyklos „Žaliojoje galerijoje“. Kviečiame apsilankyti.