Rekvizitai

Gamtos mokykloje ant palangių – mikrožalumynai: maži, bet galingi

Mikro1
Mikro2
Mikro1
Mikro2

Kovo mėnesį Gamtos mokyklos mokiniai įgyvendino Gamtosauginio komiteto inicijuotą STEAM veiklą „Maža, bet galinga“.  Atėjus pavasariui, dažnai susiduriame su problema, kaip praturtinti organizmą maistingomis medžiagomis. Šviežioms daržovėms dar ankstoka, jos ilgai dygsta ir auga, o daržovės, kurias valgėme nuo rudens taip pat jau į pabaigą. Bet sprendimas yra ir labai paprastas – mikrožalumynai. Tai  maži augalėliai, kurie užauga per savaitę ar dvi ant palangės, bet savo maistine verte pranoksta daugelį daržovių. Mokiniai pasėjo ridikėlių, brokolių, lęšių ir saulėgrąžų daigų. Išsiaiškino jų auginimo ypatumus ir dvi savaites kruopščiai prižiūrėjo: laistė, matavo, kiek ūgtelėjo, stebėjo ar gauna pakankamai saulės ir šilumos. Po 14 dienų užaugintą derlių nusikirpo, ragavo, rinko skaniausią mikrožalumynų rūšį ir pasiruošė skanų žaliąjį kokteilį.