Rekvizitai

„GEOGRAFIJOS NAKTIS“ GAMTOS MOKYKLOJE

Geonaktis_1
Geonaktis_2
Geonaktis_3
Geonaktis_4
Geonaktis_5

2023 m. balandžio 18 d. Gamtos mokykloje šėlo „Geografijos naktis“. Mokiniai iš „Ąžuolo“, Beržų, „Žemynos“ ir „Vilties“ progimnazijų su savo geografijos mokytojomis dalyvavo orientacinėse varžybose, klausėsi pranešimų apie Čilės kultūrą ir gamtą, šv. Jokūbo kelią, atliko geografinės viktorinos užduotis ir maloniai leido laiką prie laužo, mėgaudamiesi gardžia žolelių arbata ar keptomis dešrelėmis. Tikimės, kad šis renginys paskatino mokinius labiau domėtis supančia aplinka.
„Geografijos naktis“ pirmąkart surengta 2016 m. Kroatijoje, Zadaro mieste, o 2017 m. tokią geografinių renginių platformą nacionaliniu mastu pirmąsyk inicijavo Prancūzijos Nacionalinis geografijos komitetas. Europos geografinių asociacijų organizacijos EUGEO pastangomis ši iniciatyva išplito Europoje, o įsijungus Tarptautinei geografų sąjungai IGU - visame pasaulyje.
2022 metais šios akcijos metu pasaulyje vyko daugiau kaip 200 geografijai dedikuotų renginių 31 valstybėje visuose žemynuose. 2023 metais „Geografijos naktis” Lietuvoje vyko penktą, o pasaulyje septintą kartą.