Rekvizitai

Dailės terapijos užsiėmimų ciklas Gamtos mokykloje

Dailes1
Dailes2
Dailes3

Panevėžio gamtos mokykloje nuo 2024 m. kovo 14 dienos vyko dailės terapijos 8 užsiėmimų ciklas. Užsiėmimus vedė dailės terapeutė Vaida Virbalaitė-Šablevičienė, juose dalyvavo 12 Gamtos mokyklos mokinių. Dalyviai individualių ir grupinių užduočių metu piešė savo jausmus, svajones, šeimą, save. Vaikai atliko kūrybines užduotis ir su kitomis raiškos priemonėmis: folija, lego kaladėlėmis, pažinimo kortelėmis. Dirbdami kartu mokėsi ne tik pažinti save, bet ir komandinio darbo, pagarbos vienas kitam, draugiškumo.
Dailės terapija – viena iš meno terapijos krypčių, apimanti dailės ir psichologijos, psichoterapijos žinias. Tai būdas reikšti savo mintis, jausmus ir potyrius piešiant, tapant, lipdant ar naudojant kitas meninės raiškos priemones. Terapija skirta geresniam savęs, savo stiprybių, emocijų pažinimui bei savireguliavimui, streso įveikai, problemų sprendimui. Kūrybinio proceso išgyvenimas, atradimų džiaugsmas kelia vaikų savivertę, skatina dėmesio koncentraciją, savivoką, vysto kūrybiškumą, emocinį intelektą.