
„GLOBE“ (Global Learning and Observations to Benefit the Environment) - tai tarptautinė aplinkosauginio ugdymo programa, telkianti mokinius, mokytojus ir mokslininkus tyrinėti aplinką. Programa skirta gamtamoksliniam vaikų ir jaunimo ugdymui, praktinių įgūdžių formavimui bei tarptautiniam bendradarbiavimui neformalųjį ir bendrąjį lavinimą teikiančiose mokyklose. GLOBE programa sudaro galimybę mokiniams pagilinti savo individualius bei grupinius pasiekimus gamtos mokslų srityje, naudojantis naujausiomis informacinėmis technologijomis, padeda pažvelgti į aplinką ir iš mokslinio mąstymo perspektyvos, skatina jų sąmoningumą, nuostatas, orientacijas aplinkosaugos srityje. Programa remiama JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA), Nacionalinio mokslo fondo (NSF) ir kitų organizacijų. Gamtos mokykla GLOBE programoje dalyvauja nuo 2004 m. ir per visą laiką yra pateikusi 8716 stebėjimo duomenų. Šiuo metu programos veikloje dalyvauja 10 mokinių, atliekančių programos protokoluose numatytus stebėjimus, juos kuruoja 2 mokytojos.
Mokyklos mokiniai vykdo atmosferos ir fenologinius stebėjimus pagal tris GLOBE metodikas – medžių sužaliavimas pavasarį (Green up), medžių lapų spalvos kitimas ir lapų metimas rudenį (Green down) bei debesų stebėjimas (Clouds).
2024 metais mokykla duomenų apdorojimo centrui perdavė per 550 stebėjimų, atliktų pagal tarptautinės programos GLOBE reikalavimus ir taisykles. Remiantis tyrinėjimų rezultatais, parengtas pranešimas „Medžių fenologiniai stebėjimai Panevėžio gamtos mokykloje“, kuris buvo pristatytas Globe programos ir Baltijos jūros projekto konferencijoje Kaune. Pranešimo autorė - programos „Žalia gamtos žinia“, būrelio „Gilė“ mokinė Danielė Lukoševičiūtė. 2024 metais Gamtos mokykla du kartus apdovanota tarptautiniu padėkos sertifikatu už aktyvią v eiklą ir rezultatus 2024 metų pavasario ir rudens fenologinių stebėjimų kompanijose.