Renginiai

Gamtos mokykla dalyvavo parodoje „EXPO Aukštaitija 2020“

  • Paskelbta: 2020 Spalio 02, Penktadienis 10:17
expo01
expo02
expo03
expo04
expo05
expo06
expo07
expo08
expo09
expo10
expo11
expo12
expo13

2020 m. rugsėjo 25-27 dienomis Gamtos mokykla dalyvavo parodoje „EXPO Aukštaitija 2020“ „Cido“ arenoje. Panevėžio miesto savivaldybės stende atstovavome ekologijos kryptį, pristatėme mokyklą. Metodininkai organizavo parodos lankytojams įvairias veiklas: buvo užduodami klausimai atliekų rūšiavimo tema, atliekamos linksmos užduotys, siūloma atpažinti kvapiuosius augalus, diskutuojama apie jų panaudojimą buityje, pristatomos ekologiškų žaidimų iš gamtinės medžiagos idėjos, augalų antspaudais dekoruojami daugkartiniai pirkinių maišeliai, atpažįstami medžių lapai ir vaisiai ir kt. Parodos lankytojai aktyviai dalyvavo siūlomose veiklose, džiaugėsi sužinoję sau naujų dalykų apie aplinkosaugą, žadėjo taikyti juos kasdieniame gyvenime.

Ekologinė-edukacinė akcija „Rudens kraitelė 2020"

  • Paskelbta: 2020 Rugsėjis 30, Trečiadienis 12:13
Kraitele01
Kraitele02
Kraitele03
Kraitele04
Kraitele05
Kraitele06
Kraitele07
Kraitele08
Kraitele09
Kraitele10
Kraitele11
Kraitele12
Kraitele13
Kraitele14
Kraitele15
Kraitele16

Rugsėjo 22, 23 ir 24 dienomis Panevėžio gamtos mokykloje vyko tradicinė Panevėžio regiono ekologinė-edukacinė akcija „Rudens kraitelė 2020". Akcijos metu į Gamtos mokyklą pristatyta apie 1700 kg rudens gėrybių: daržovių, vaisių, grūdų, šiaudų spudulų. Visos gėrybės bus naudojamos mokyklos gyvūnų šėrimui ir jų gerovei. Akcijoje dalyvavo Panevėžio miesto 25 ikimokyklinės įstaigos, 10 mokyklų, 8 įstaigos iš Panevėžio ir Pasvalio rajonų.
Už gerumą ir aktyvią aplinkosauginę veiklą dėkojame:
Panevėžio lopšeliams-darželiams: Kastyčio Ramanausko, „Draugystė”, „Jūratė“, „Žilvinas“, „Nykštukas”, „Vyturėlis“, „Pušynėlis”, „Kastytis”, „Sigutė“, „Riešutėlis”, „Voveraitė”, „Taika”, „Varpelis“, „Žvaigždutė“, „Gintarėlis”, „Vaikystė“, „Dobilas“, „Papartis“, „Žilvitis“, „Diemedis“, „Pasaka“, „Puriena“, „Vaivorykštė“, „Žibutė“, Panevėžio regos centrui „Linelis” ir Panevėžio Kazio Ūdros Sodui.
Panevėžio miesto mokykloms: Kazimiero Paltaroko ir Vytauto Žemkalnio gimnazijoms, Rožyno, Beržų, „Vilties“, „Saulėtekio”, „Žemynos“ progimnazijoms, Mykolo Karkos pagrindinei mokyklai, Gamtos mokyklos būreliams bei Panevėžio Socialinių paslaugų centro jaunuolių su negalia dienos centrui.
Panevėžio rajono ugdymo įstaigoms: Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijai, Dembavos progimnazijai, Dembavos lopšeliui-darželiui „Smalsutis“, Panevėžio rajono Paliūniškio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriui, Miežiškių pagrindinei mokyklai, Pažagienių mokyklai-darželiui.
Geradariams iš kaimyninio Pasvalio rajono: Pasvalio rajono Vaškų gimnazijai ir Pasvalio rajono sutrikusio intelekto žmonių užimtumo centro „Viltis“ bendruomenei.

Paukščių globos akcija 2020

  • Paskelbta: 2020 Vasario 05, Trečiadienis 11:28

Paukščių globos akcija „Už vieną trupinėlį čiulbėsiu visą vasarėlę 2019-2020"


Daugiau informacijos rasite paspaudę ant nuotraukos

Panevėžio lopšelis-darželis „Draugystė II“ Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla Panevėžio lopšelis-darželis „Riešutėlis“
Draugyste II Kurciuju Riesutelis
Panevėžio lopšelis-darželis „Varpelis“ Panevėžio lopšelis-darželis „Žibutė“ Panevėžio lopšelis-darželis „Žilvinas“
Varpelis Zibute Zilvinas
Panevėžio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“  Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos būrelis „Margaspalvė genio kalvė“  Panevėžio lopšelis-darželis „Gintarėlis“
Zvaigzdute  Azuolas  Gintarelis
Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos 1 klasė Panevėžio gamtos mokykla Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija
Mikalausko pgm  Saltinio progimnazija
Panevėžio lopšelis-darželis „Dobilas“ Panevėžio lopšelis-darželis „Kastytis“ Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis
 Dobilas1 Kastytis 1 Ramanausko 1
Panevėžio lopšelis-darželis „Sigutė“  Panevėžio lopšelis-darželis „Jūratė“  Panevėžio lopšelis-darželis „Pasaka“
Sigute 1  Jurate  Pasaka
Panevėžio lopšelis-darželis „Puriena“ Panevėžio lopšelis-darželis „Pušynėlis“ Panevėžio lopšelis-darželis „Taika“
Puriena Pusinelis Taika
Panevėžio lopšelis-darželis „Vaivorykštė“ - I Panevėžio lopšelis-darželis „Vaivorykštė“ - II Panevėžio „Vilties" progimnazijos 1b klasė
Vaivorykste1  Vaivo2 Vilties1b
Panevėžio „Vilties" progimnazijos 4b klasė    
Vilties4b    

Gamtos mokykloje vyko akcija „Padėka už džiaugsmą“

  • Paskelbta: 2020 Sausio 17, Penktadienis 09:05
Eglute01
Eglute02
Eglute03
Eglute04
Eglute05
Eglute06
Eglute07
Eglute08
Eglute09

Esame dėkingi aplinkai draugiškiems panevėžiečiams, kurie nupuoštas kalėdines eglutes ir šiemet pristatė į Gamtos mokyklą ir sudalyvavo akcijoje „Padėka už džiaugsmą“. Sausio 7, 8 ir 9 dienomis į Panevėžio gamtos mokyklą pristatytos 78 eglutės, apie 80 šakų. Su Kalėdų eglutėmis, puošusiomis darželių grupes ir mokyklų klases, pagarbiai pasielgė lopšelių-darželių „Rūta“, „Jūratė“ auklėtojos ir ugdytiniai, Gamtos mokyklos mokiniai bei Panevėžio rajono Dembavos progimnazijos 4 klasės „Lutučiukų“ klubo nariai“. Specialiu prizu apdovanota aplinkai draugiška Trinkūnų šeima iš Panevėžio rajono Dembavos gyvenvietės. Jie į Gamtos mokyklą atvežė 18 eglučių, apie 30 šakų. Beje, ši šauni šeima „eglučių gelbėtojais“ tampa jau dvyliktus metus. Šeštus metus iš eilės savąją kalėdinę eglutę atveža ir panevėžiečių Lukoševičių šeima: Arnas ir Danielė, lydimi mamos Gražinos. Džiugu, kad į šį, jau gražia tradicija tapusį renginį, kasmet įsijungia vis nauji dalyviai: šeimos iš aplinkinių Gamtininkų, Rožyno, Liekupio vietos bendruomenių, mokyklų, lopšelių-darželių bendruomenės, pavieniai lankytojai. Renginio dalyviaiįrašyti į „Aplinkai draugiško panevėžiečio“ sąrašus bei apdovanoti padėkos raštais ir rėmėjų prizais.

Vyko Pasaulinės AIDS dienos protmūšis: „AIDS geriau žinoti 19“

  • Paskelbta: 2020 Sausio 06, Pirmadienis 09:43
Protmusis1
Protmusis2
Protmusis3
Protmusis4
Protmusis5
Protmusis6

Panevėžio gamtos mokykla ir Gamtininkų vietos bendruomenė organizavo ULAC skelbtą iniciatyvą: Pasaulinės AIDS dienos protmūšį: „AIDS geriau žinoti 19“. Protmūšis – tai intelektualus žaidimas, kurio metu dalyviai varžėsi, kas greičiau atsakys į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse. Dalyvavo Gamtos mokyklos „Jaunųjų tyrėjų“ ( vadovė R. Jakštonienė), „Gamta - mano draugas“ (vadovė V. Vanagienė) būreliai, Gamtininkų vietos bendruomenės nariai ir SOS agentūros Panevėžio skyriaus atstovai. Renginys vyko socialinių partnerių SOS agentūros patalpose. Dalyviai apdovanoti Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) padėkomis, vaišinosi arbata ir sausainiais, bei vaisiais. Renginį vedė metodininkė Regina Jakštonienė.

Susitikimas su Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnėmis ir vaikų bičiuliu Amsiumi

  • Paskelbta: 2019 Gruodis 16, Pirmadienis 06:11
Amsius1
Amsius2
Amsius3
Amsius4
Amsius5
Amsius6

2019 m. gruodžio 9 dieną jauniausieji Panevėžio gamtos mokyklos neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto „Noriu būti saugus“ dalyviai susitiko su Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnėmis Laima Kebliene ir Daiva Šarkauskienė bei vaikų bičiuliu Amsiumi. Būrelių „Mažieji gamtininkai“ ir „Gamtos klasė 1“ mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo apie saugų eismą, atsakinėjo į klausimus. Pareigūnės priminė saugaus elgesio gatvėje taisykles, paaiškino, kaip reikia elgtis kelyje, važiuojant dviračiu, automobiliu, priminė apie atšvaitų svarbą.
Atėjus žiemai ir paspaudus šalčiui, labai aktualia tema tampa saugus elgesys prie(ant) užšalusių vandens telkinių. Viešnios rodė prevencinius filmukus ir paaiškino, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių, ant ledo, ką daryti įlūžus.

Gamtos mokykloje vyko labdaros-paramos vakaras „Lenkiuosi žolei“

  • Paskelbta: 2019 Gruodis 12, Ketvirtadienis 10:57
lenkiuosi01
lenkiuosi02
lenkiuosi03

Gamtos mokykloje vyko Panevėžio miesto neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinacinės grupės inicijuotas labdaros-paramos vakaras „Lenkiuosi žolei“. Mokyklos direktorė Regina Kliminskienė  pristatė įstaigos misiją ir siekius edukacinių erdvių plėtrai susirinkusiems svečiams: savivaldybės mero pavaduotojui Deividui Labanavičiui, Seimo nario Povilo Urbšio padėjėjai Jūratei Kavaliauskienei, miesto verslininkams, švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus ir Liekupio vietos bendruomenės atstovams. Žolinčiaus akademijos lektorė Dalė Petraitienė įdomiu pasakojimu, mėnulio būgnelio ir dambrelio garsų pagalba padėjo žoles „prakalbinti“, atskleisti levandos, šalavijo, čiobrelio gydomąsias ir energetines galias. Ramų adventinį vakarą apgaubė žolelių arbatos aromatai  ir siekis  paremti mokyklos idėjas edukacinių erdvių plėtrai ugdant panevėžiečių tvarų santykį su gamta ir aplinka.

Kūrybinės dirbtuvėlės „Neįprastas Kalėdų džiaugsmas“

  • Paskelbta: 2019 Gruodis 12, Ketvirtadienis 08:25
renginys1
renginys2
renginys3

Gruodžio 5 d. gamtos mokykloje vyko kūrybinės dirbtuvėlės „Neįprastas Kalėdų džiaugsmas“. Gausus vaikų būrys iš Gamtos mokyklos, „Ažuolo“, „Aušros“, Beržų progimnazijų dalyvavo renginyje. Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai buvo supažindinti su eglės puošimo tradicijomis, senoviniais žaisliukais.  Dalyviai lavino meninius gebėjimus, ugdėsi aplinkosauginę kultūrą, skleidė šventinę nuotaiką. Su mokytojų pagalba visi pasigamino draugiškas aplinkai šventines dekoracijas iš buitinių atliekų, buvo apdovanoti ir džiaugėsi gražiomis akimirkomis.

Edukacinė pamoka apie atliekų rūšiavimą Panevėžio gamtos mokykloje

  • Paskelbta: 2019 Gruodis 06, Penktadienis 20:30
rus01
rus02
rus03
rus04
rus05
rus06
rus07
rus08

Panevėžio gamtos mokykla, vienuoliktus metus dalyvaujanti tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje, kiekvienų metų lapkričio paskutiniąją savaitę organizuoja renginius, skirtus Europos atliekų mažinimo savaitei paminėti. Šiais renginiais siekiame inicijuoti ir populiarinti atsakingą vartojimą ir atliekų rūšiavimą vietos bendruomenėje.
Tradicinėje edukacinėje pamokoje apie atliekų rūšiavimą „Pirkdamas – mąstau, rūšiuodamas – taupau”, kurią vedė metodininkė Valda Briedienė, šį lapkritį dalyvavo Panevėžio miesto ikimokyklinių įstaigų – lopšelių-darželių „Rūta“ ir Kastyčio Ramanausko ugdytiniai.

Skaityti daugiau: Edukacinė pamoka apie atliekų rūšiavimą Panevėžio gamtos mokykloje

Viktorina „Rūšiuoji + perdirbi = saugai + taupai“

  • Paskelbta: 2019 Lapkritis 25, Pirmadienis 13:32
Viktorina1
Viktorina2
Viktorina3
Viktorina4
Viktorina5

Panevėžio gamtos mokykloje vyko Europos atliekų mažinimo savaitei skirtas renginys -  viktorina „Rūšiuoji + perdirbi = saugai + taupai“. Dalyviai miesto 5-6 klasių mokiniai. Jie atliko užduotis, sudėliojo dėlionę: pakuotės kelionė iki sąvartyno, įvertino procesų kaštus. Sužinojo kuo pakeisti buityje naudojamo plastiko pakuotes ir sumažinti jo neigiamą poveikį aplinkai. Renginį organizavusi metodininkė Regina Jakštonienė apibendrino vertinimo komisijos rezultatus ir apdovanojo mokinius bei juos ruošusias mokytojas. Renginys finansuotas iš projekto „Aplinkai draugiškas panevėžietis“ lėšų.