Renginiai

Edukacinė programa ikimokyklinukams „Auginkime kartu“

augink01
augink02
augink03
augink04
augink05
augink06
augink07
augink08
augink09
augink10
augink11
augink12
augink13
augink14
augink15

2019 m. gegužės 28 – birželio 10 dienomis Panevėžio gamtos mokyklos parke skambėjo linksmi darželinukų balsai: vyko edukacinės dviejų dalių programos „Auginkime kartu“ I-oji dalis. Edukacinės programos dalyviai: Panevėžio gamtos mokyklos programos „Gamtos takeliu“ būrelių mokiniai (iš lopšelių-darželių „Rūta“, „Sigutė“, „Jūratė“, „Pušynėlis“) bei Panevėžio ikimokyklinio ugdymo mokyklų „Žvaigždutė“, "Gintarėlis“, „Kastytis“, „Dobilas“, „Draugystė“( I ir II korpuso) vyresniųjų grupių ugdytiniai (būsimieji priešmokyklinukai) Gamtos mokyklos darže, pakeltose lysvėse, daržoves sėjo 11 grupių iš minėtų ikimokyklinių įstaigų, t.y. apie 200 vaikų. Vaikučiams darbuotis padėjo jų auklėtojos, auklėtojų padėjėjos ir Gamtos mokyklos metodininkė Valda Briedienė. Kaip sekėsi paruošti lysves sėjai, sėti, žaisti vandens žaidimus, vaišintis – nuotraukose.
Mažieji daržininkai nuoširdžiai dėkoja bičiuliams gamtininkams iš Raguvos Reginai ir Antanui Slučkoms už padovanotą 36 rūšių pupelių kolekciją.

Mokinių gamtininkų mokslinė konferencija „Aplinka ir aš“

aplinka1
aplinka2
aplinka3
aplinka4
aplinka5
aplinka6

Žemės dienos mėnesiui paminėti Gamtos mokykloje, surengta tradicinė, dviejų dienų trukmės, mokinių gamtininkų mokslinė konferencija „Aplinka ir aš“. Dalyvavo: Pradinės mokyklos, „Vilties“, Rožyno, „Ąžuolo“, Alfonso Lipniūno progimnazijų, Juozo Miltinio gimnazijos, „Minties“ gimnazijos, K. Paltaroko gimnazijos, PGM būrelio „Gamtos klasė“ ir Panevėžio r. Dembavos progimnazijos, bei Paliūniškio ir Miežiškių pagrindinių mokyklų ugdytiniai.
Darbų gausa ir įvairovė pasiskirstė įvairiose amžiaus grupėse. Tyrėjai pristatė vandens tekėjimo dirvožemyje įpatumus, sveikatos priežiūros reikšmę, senelių auginamus galvijus, saulėgrąžų auginimo ir derliaus apsaugos priemones, savo auginamų augintinių įvairovę ir įsigijimo būdus, varliagyvių mitybos būdus, aktyvius žaidimus, jų sukeliamas emocijas. Praktine patirtimi pasižymėjo darbai: kaip ilgiau išlaikyti obuolius, kokių maistingųjų medžiagų rasime pieno produktuose, kokia grėsmė išmaniųjų telefonų - bakterijų dauginimosi terpės vieta. Šeimos verslas gali būti bitynas. Bičių produktai ne tik sveikata, bet ir verslas. Kaip temperatūra veikia vit. C kiekį, kokios daržovės ir vaisiai daugiausiai sukaupia nitratų pagal kilmės šalį. Supažindino su oro tarša Panevėžio mieste spygliuočių tyrimo metodiką ir kiti.
Dalyviai pristatė 22 tiriamuosius darbus, dalinosi patirtais įspūdžiais , praplėstomis žiniomis.

Gyvosios gamtos pamoka:„Pažinkime žiemojančius paukštelius ir bundančius medžius“

Pamok1
Pamok2
Pamok3
Pamok4
Pamok5

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai, kurie lanko Gamtos mokyklos „Žaliasis lapas“ bei „Medžio mozaika“ būrelius, vadovaujami mokytojų Daivos Baubonienės ir Romo Kupčinsko, lankėsi Gamtos mokykloje, kur vyko edukacininis užsiėmimas „Pažinkime žiemojančius paukštelius ir bundančius medžius“.
Gamtos mokyklos metodininkės Regina Jakštonienė ir Rima Ivanauskienė pravedė vaikams gyvosios gamtos pamokos fragmentus: įdomiai papasakojo apie Lietuvoje liekančius žiemoti skrajūnus, o po to pasiūlė praktines užduotis mokiniams: atpažinti ir įvardinti pagal čiulbesį paukštį, stebėti bundančios gamtos požymius, pažinti medžius iš belapės lajos formos ir pumpurų. Gerai sekėsi jauniesiems gamtos mylėtojams lavinti stebėjimo įgūdžius, pažinti paukščius ir medžius gamtinėje aplinkoje.
Būrelio „Medžio mozaika“ mokiniai atsivežė iš medienos išpjautų paukštelių siluetų, o būrelio „Žaliasis lapas“ mokiniai – pagamintų lesalų skanėstų. Mokiniai dalinosi patirtimi, kaip drauge su mokytoju Romu Kupčinsku pjaustė lesyklėlių ruošinius, o su mokytoja Daiva Bauboniene gamino lesalus. Vaikai lavinosi žiemojančių paukščių lesinimo įgūdžius, mokėsi atsakingai elgtis, padėti, rūpintis. Dirbdami kartu, paruoštą paukšteliams maistą tvirtino prie išpjautų medinių paukštelių ir sukėlė į medžius. Originalios lesyklėlės ir vertingas lesalas džiugins paukščius Gamtos mokyklos parke.

Paukščių globos akcija 2019

Paukščių globos akcija „Už vieną trupinėlį čiulbėsiu visą vasarėlę"

Daugiau informacijos rasite paspaudę ant nuotraukos

dobilas Kastytis  Zibute
 Lopšelis-darželis „Dobilas"  Lopšelis-darželis „Kastytis"  Lopšelis-darželis „Žibutė"
Draugyste1 Draugyste2 Karsakiskio
Lopšelis-darželis „Draugystė I" Lopšelis-darželis „Draugystė II"

Panevėžio rajono Karsakiškio Strazdelio

pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyrius"

pasaka sigute azuolo 
 Lopšelis-darželis „Pasaka"  Lopšelis-darželis „Sigutė"

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos

būrelis „Margaspalvė genio kalvė“ 

Burelis Ingos  burelis gamtos takais kurciuju 

Panevėžio gamtos mokyklos
būrelis „Mes - gamtos vaikai"

Panevėžio gamtos mokyklos
būrelis „Gamtos takais“

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų
pagrindinė mokykla

 Mieziskiu Pazagieniu Vlties 

Panevėžio rajono Miežiškių
pagrindinė mokykla

Panevėžio rajono Pažagienių
mokykla-darželis

Panevėžio „Vilties“ progimnazija
Jurate Linelis Ramanausko
Panevėžio lopšelis-darželis „Jūratė“

Panevėžio regos centras „Linelis“

Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis
Rozynas Sauletekis  Paliuniskio
Panevėžio Rožyno progimnazija Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Panevėžio rajono Paliūniškio pagrindinė mokykla 
Gamtosm Pusinelis Rugelis 
Panevėžio gamtos mokykla Panevėžio lopšelis-darželis „Pušynėlis“ Panevėžio lopšelis-darželis „Rugelis“ 
Ruta Taika Berzu 
Panevėžio lopšelis-darželis „Rūta“ Panevėžio lopšelis-darželis „Taika“ Panevėžio Beržų progimnazija 
Vaikyste Saltinis Karsakiskio 
Panevėžio lopšelis-darželis „Vaikystė“ Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija  Panevėžio rajono Karsakiškio Strazdelio pagrindinė mokykla 
gintarelis neveroniu puriena
Panevėžio lopšelis-darželis „Gintarėlis“ Kauno rajono Neveronių gimnazijos priešmokyklinukai Panevėžio lopšelis-darželis „Puriena“
riesutelis zilvinas  
Panevėžio lopšelis-darželis „Riešutėlis“ Panevėžio lopšelis-darželis „Žilvinas“  

Atsisveikinimo su kalėdine eglute akcijai „Padėka už džiaugsmą"

eglute1
eglute2
eglute3
eglute4
eglute5
eglute6

Panevėžio gamtos mokyklos tradicinei atsisveikinimo su kalėdine eglute akcijai „Padėka už džiaugsmą" - jau daugiau nei dešimt metų. Dėkojame aplinkai draugiškiems panevėžiečiams, kurie nupuoštas kalėdines eglutes pristatė į Gamtos mokyklą. Dalyviai įrašyti į „Aplinkai draugiško panevėžiečio“ sąrašus bei apdovanoti padėkos raštais ir rėmėjų prizais. Eglutes mokyklos kieme papuošėme ledo žaisliukais, lašinukais zylėms ir jos dar kurį laiką džiugins lankytojus. Žalios šakos papuošė paukščių voljerus, gyvūnų gardus ir tapo kai kurių gyvūnų maistu. Žalias eglių šakas labai mėgsta arkliukas ponis, asiliukas, ožkos ir avys. Banguotosios papūgėlės, neišskiriamosios papūgos ir nimfos taip pat savo maisto racioną papildo eglių šakelėmis.

Spyglius numetusios eglės bus panaudotos kaip biokuras.
Eglutes atvežusieji svečiai sudalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse ir išmoko pasigaminti ledo žaisliukus, aplankė mokykloje įsikūrusius gyvūnėlius, pasivaišino kvapnia žolelių arbata.