Mokinių gamtininkų mokslinė konferencija „Aplinka ir aš“

aplinka1
aplinka2
aplinka3
aplinka4
aplinka5
aplinka6

Žemės dienos mėnesiui paminėti Gamtos mokykloje, surengta tradicinė, dviejų dienų trukmės, mokinių gamtininkų mokslinė konferencija „Aplinka ir aš“. Dalyvavo: Pradinės mokyklos, „Vilties“, Rožyno, „Ąžuolo“, Alfonso Lipniūno progimnazijų, Juozo Miltinio gimnazijos, „Minties“ gimnazijos, K. Paltaroko gimnazijos, PGM būrelio „Gamtos klasė“ ir Panevėžio r. Dembavos progimnazijos, bei Paliūniškio ir Miežiškių pagrindinių mokyklų ugdytiniai.
Darbų gausa ir įvairovė pasiskirstė įvairiose amžiaus grupėse. Tyrėjai pristatė vandens tekėjimo dirvožemyje įpatumus, sveikatos priežiūros reikšmę, senelių auginamus galvijus, saulėgrąžų auginimo ir derliaus apsaugos priemones, savo auginamų augintinių įvairovę ir įsigijimo būdus, varliagyvių mitybos būdus, aktyvius žaidimus, jų sukeliamas emocijas. Praktine patirtimi pasižymėjo darbai: kaip ilgiau išlaikyti obuolius, kokių maistingųjų medžiagų rasime pieno produktuose, kokia grėsmė išmaniųjų telefonų - bakterijų dauginimosi terpės vieta. Šeimos verslas gali būti bitynas. Bičių produktai ne tik sveikata, bet ir verslas. Kaip temperatūra veikia vit. C kiekį, kokios daržovės ir vaisiai daugiausiai sukaupia nitratų pagal kilmės šalį. Supažindino su oro tarša Panevėžio mieste spygliuočių tyrimo metodiką ir kiti.
Dalyviai pristatė 22 tiriamuosius darbus, dalinosi patirtais įspūdžiais , praplėstomis žiniomis.