Seminaras „Gamta – edukacinė erdvė“

seminaras01
seminaras02
seminaras03
seminaras04
seminaras05
seminaras06
seminaras07
seminaras08
seminaras09
seminaras10

Panevėžio gamtos mokykloje 2019 m. lapkričio 20 d. vyko seminaras „Gamta – edukacinė erdvė“
Seminaras - Panevėžio miesto savivaldybės lėšomis finansuojamo aplinkosaugos projekto „Aplinkai draugiškas panevėžietis" vienas iš renginių, skirtų ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo bei neformaliojo švietimo pedagogams.
Mokytojai, turintys gerosios darbo patirties, kaip gamtos objektus ir gamtinę aplinką panaudoti vaikų ugdymui, pasidalino savo mintimis, rekomendacijomis, įžvalgomis. Seminare išgirsti pranešimai turėtų paskatinti pedagogus ugdymui panaudoti ne tik savo įstaigos gamtinę aplinką, bet ir stengtis jos ieškoti už įstaigos ribų, organizuojant ekskursijas, išvykas, edukacines keliones ir pan. Seminare pristatyti pranešimai, jų autoriai:
- „Patyriminis ugdymasis netradicinėse gamtinėse edukacinėse erdvėse“ - Asta Sakalienė, „Vilties“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja ir Vaida Ūsienė, Beržų progimnazijos pradinių klasių mokytoja;
- „Bioįvairovė. Kodėl ji svarbi ugdymo procese?“ - Regina Jakštonienė, Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė;
- „Mažais žingsneliais..." - Jurgita Ablėnė, Panevėžio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ direktorė, Lina Vaišvidienė, Panevėžio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja;
- „Nuo patirties – link žinių“ - Regina Mikalauskienė, Panevėžio lopšelio-darželio „Rūta“ direktorė
- Praktinė veikla-metodinių priemonių pristatymas „Pažinkime gamtą pojūčiais“ - Rima Ivanauskienė, Panevėžio gamtos mokyklos vyr. metodininkė;
- Pranešimas ir praktinė veikla „Panevėžio gamtos mokyklos edukacinių erdvių panaudojimas ir pritaikymas vaikų ugdymui“ (lauko edukacinių erdvių pristatymas, bulvių kepimas laužavietėje, vaišinimasis) - Valda Briedienė, Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė
Renginio pabaigoje Gamtos mokyklos darbuotojus nustebino socialinių partnerių, su kuriais bendradarbiaujama, vykdant tarptautinę Gamtosauginių mokyklų programą, - Panevėžio lopšelio-darželio „Draugystė" bendruomenės dovana mokyklos kolektyvui - trisdešimt siūtų daugkartinių maišelių. Ačiū mūsų bendraminčiams.