Paukščių globos iniciatyva „Už vieną trupinėlį čiulbėsiu visą vasarėlę“

1
2
3
4

2023 m. gruodžio – 2024 m. kovo mėnesiais vyko Panevėžio gamtos mokyklos organizuojama paukščių globos iniciatyva „Už vieną trupinėlį čiulbėsiu visą vasarėlę“. Iniciatyvoje dalyvavo 11 mokyklų, 22 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Į veiklas įsitraukė 130 pedagogų, 1663 vaikai. Vaikams ir pedagogams aktyviai talkino tėvai. Visą šaltąjį sezoną akcijos dalyviai rūpinosi Lietuvoje likusiais žiemoti paukščiais: gamino ir kėlė lesyklėles, rūpinosi, kad jose netrūktų maisto, ruošė įvairius skanėstus, atliko kūrybines užduotis bei darbelius, šoko, dainavo, deklamavo. Viso proceso metu vaikai daug išmoko apie paukščius bei rūpinimąsi jais, ugdė atsakomybės, pareigingumo vertybines nuostatas.
Gegužės 2 d. įvyko šios iniciatyvos baigiamasis renginys Panevėžio gamtos mokykloje. Dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir prizais už jų aktyvų indėlį į šią svarbią iniciatyvą. Po renginio vaikai turėjo galimybę aplankyti Gamtos mokyklos gyvūnus, susipažinti su lauke esančiomis edukacinėmis erdvėmis ir iš arti pažvelgti į gamtos grožį.