Gyvosios gamtos pamoka:„Pažinkime žiemojančius paukštelius ir bundančius medžius“

Pamok1
Pamok2
Pamok3
Pamok4
Pamok5

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai, kurie lanko Gamtos mokyklos „Žaliasis lapas“ bei „Medžio mozaika“ būrelius, vadovaujami mokytojų Daivos Baubonienės ir Romo Kupčinsko, lankėsi Gamtos mokykloje, kur vyko edukacininis užsiėmimas „Pažinkime žiemojančius paukštelius ir bundančius medžius“.
Gamtos mokyklos metodininkės Regina Jakštonienė ir Rima Ivanauskienė pravedė vaikams gyvosios gamtos pamokos fragmentus: įdomiai papasakojo apie Lietuvoje liekančius žiemoti skrajūnus, o po to pasiūlė praktines užduotis mokiniams: atpažinti ir įvardinti pagal čiulbesį paukštį, stebėti bundančios gamtos požymius, pažinti medžius iš belapės lajos formos ir pumpurų. Gerai sekėsi jauniesiems gamtos mylėtojams lavinti stebėjimo įgūdžius, pažinti paukščius ir medžius gamtinėje aplinkoje.
Būrelio „Medžio mozaika“ mokiniai atsivežė iš medienos išpjautų paukštelių siluetų, o būrelio „Žaliasis lapas“ mokiniai – pagamintų lesalų skanėstų. Mokiniai dalinosi patirtimi, kaip drauge su mokytoju Romu Kupčinsku pjaustė lesyklėlių ruošinius, o su mokytoja Daiva Bauboniene gamino lesalus. Vaikai lavinosi žiemojančių paukščių lesinimo įgūdžius, mokėsi atsakingai elgtis, padėti, rūpintis. Dirbdami kartu, paruoštą paukšteliams maistą tvirtino prie išpjautų medinių paukštelių ir sukėlė į medžius. Originalios lesyklėlės ir vertingas lesalas džiugins paukščius Gamtos mokyklos parke.