Paminėta gyvūnų globėjo diena

3
4
5

Spalio 4-ąją į Gamtos mokyklą rinkosi būriai vaikų paminėti Pasaulinės gyvūnų ir šventojo Pranciškaus Asyžiečio - gyvūnų globėjo, dienos. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai dalyvavo edukaciniame pramoginiame rytmetyje „Mažesni už mus“.

Su vaikais buvo kalbama apie gyvūnų svarbą žmogaus gyvenime, augintinio gerovę, šiukšlinimo žalą laukiniams gyvūnams. Vaikai stebėjo spektaklį apie beglobio katino gyvenimą. Rytmetį vainikavo gyvūnų pasveikinimas skanduote ir Šv.Pranciškaus kalnelio papuošimas, pagerbiant jo atminimą.

Popiečio valandomis mokykloje šurmuliavo mokiniai. Jie turėjo atlikti įvairias užduotis penkiose stotelėse: aptarti gyvūnų teises ir laisves, dalyvauti viktorinoje apie gyvūnus, pažaisti šimtakojo kelią, pabūti gyvūnų kailyje - nusifotografuoti su gyvūnų kaukėmis, pagerbti šv.Pranciškų – gyvūnų globėją. Vėliau jų laukė Viktorijos Bernatovičiūtės ir jos lėlės triušytės vardu Sofi pasirodymas bei spektaklis „Kaip Rainis namų ieškojo“.
Šios dienos renginiais buvo stengiamasi atkreipti vaikų dėmesį į gyvūnų globos ir gerovės klausimus, ugdyti suvokimą, kad elgesys su gyvūnais yra tautos sąmoningumo ir kultūros išsivystymo atspindys.