Rekvizitai

Trijų mokyklų renginys „Draugystės laužas"

  Trys Panevėžio miesto mokyklos: Beržų ir „Ąžuolo“ progimnazijos bei Gamtos mokykla, dalyvaujančios tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje, ieško vis naujų bendradarbiavimo būdų ir formų. Jau treti metai iš eilės pasirašoma trišalė jungtinės veiklos bendradarbiavimo sutartis neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektų, finansuojamų Panevėžio miesto savivaldybės lėšomis, įgyvendinimui. Mokyklų projektų („Ąžuolo“ progimnazijos„Gražūs darbai šaunūs vaikai“, Beržų progimnazijos „Būk saugus ir užimtas-3“ ir Panevėžio gamtos mokyklos„Noriu būti saugus“) vykdymas eina į pabaigą. Jau tapo tradicija spalio pabaigoje visų trijų mokyklų komandoms susitikti bendrame renginyje „Draugystės laužas“. Deja, popietė buvo lietinga ir vėjuota, tad pakoregavo planus pabendrauti prie Gamtos mokyklos laužavietės, pramogauti ir padirbėti lauke. Teko sugužėti į mokyklos patalpas. Gamtos mokyklos būrelių „Langas į gamtą“, „Gamtos akademija“, „Gamtos mozaika“ mokiniai ir svečiai, susiskirstę į tris komandas, dalyvavo įvairiapusėje veikloje: klausėsi atliekamų dainų, žaidė linksmus žaidimus, rungtyniavo estafetėje. Kūrybinėse dirbtuvėlėse iš šviesą atspindinčios plėvelės kiekvienas renginio dalyvis pasigamino atšvaitą ir juo pasidabino. Susitikimą baigėme skanaudami keptas bulves, vaišinomės mėtų arbata, dalinomės idėjomis ateičiai. Popietė netruko prabėgti. Prasminga ir įdomi prevencinė veikla tobulino bendravimo įgūdžius, pozityvų socialinį elgesį, bendruomeniškumą. Tikime, kad mūsų bendrystė po Žaliąja vėliava taps tradicija ir tęsis ne vienerius metus.

      Valda Briedienė, Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė