Tyrimas „Pradinuko priešpiečių dėžutė“ Gamtos mokykloje

dezute1
dezute2
dezute3

Gamtos mokykla jau ne vienerius metus dalyvauja Gamtosauginių mokyklų programoje ir šiemet orientuojasi į sveikos gyvensenos įgūdžių stiprinimą. Šiuo tikslu vasario mėnesį buvo organizuotas ilgalaikis tyrimas „Pradinuko priešpiečių dėžutė“. Šio tyrimo tikslas – išsiaiškinti, ką dažniausiai vaikai renkasi užkandžiams ir kaip turėtų atrodyti subalansuota pradinuko priešpiečių dėžutė. Tyrimo metu stebėjome ir fiksavome, ką vaikai dažniausiai atsineša kaip užkandį. Analizavome dažniausiai rastų produktų sudėtį etiketėse. Svėrėme ir vizualiai dėliojome, kiek kuriame yra cukraus. Vaikai buvo nustebinti, kiek cukraus yra paprasčiausiuose guminukuose, sūrelyje, ar viename sausainyje. Vėliau diskutavome, kokios sveikatai palankesnės alternatyvos galėtų būtų saldainiams bei aiškinomės, kas turėtų sudaryti jų priešpiečių dėžutę. Galiausiai vaikai turėjo jau patys, pagal turimas žinias, namuose susikrauti ir atsinešti subalansuotą priešpiečių dėžutę.
Tikimės, kad ši veikla paskatins susimąstyti, kiek cukraus kartais suvalgoma nejučia ir rinktis sveikatai palankesnius produktus ateityje.