Gamtos mokykloje vyko Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) organizuota iniciatyva „ABC apie TB“

reng1
reng2
reng3
reng4

Gamtos mokyklos būreliai „Mes – gamtos vaikai“ ir „Žalieji meistreliai“ ir jų vadovai Vijoleta Vanagienė ir Tadas Jakas dalyvavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) organizuotoje iniciatyvoje „ABC apie TB“. Renginį vedė metodininkė Regina Jakštonienė. Iniciatyvos tikslas - padėti dalyviams suprasti ir įsivardinti užsikrėtimo tuberkulioze (TB) rizikas. Mokiniai aktyviai įsijungė į veiklas, diskutavo, ieškojo atsakymų į pateiktus klausimus, nustatinėjo rizikos laipsnį užsikrėsti tuberkulioze atsitiktinio buitinio socialinio kontakto metu, pavyzdžiui, parduotuvėje ar viešajame transporte.
Moksleivių grupelėse aptarėme išankstinių neigiamų pažiūrų ir diskriminacijos priežastis ir išklausėme moksleivių argumentų, kaip kiekvieną jų galima paneigti. Kiekvienas dalyvis pagamino TB simbolį – ramunę ir tokiu būdu parodė savo požiūrį į sergančius.
Renginio pabaigoje apibendrinome dalyvių mintis ir apdovanojome ULAC padėkomis.