Vabzdžių viešbutis

viesbutis1

Edukacinė ekspozicija skirta šviesti visą plačiąją visuomenę apie mūsų aplinkoje gyvenančius vabzdžius. Šie šešiakojai gyvūnai Žemėje yra labai plačiai paplitę ir sudaro apie 90 procentų pasaulio gyvūnų rūšių, bet žmonių yra mažai pažįstami ir vertinami. Dauguma mūsų net nesusimąsto apie vabzdžių teikiamą naudą ir nepagalvoja, kad žiedinių augalų pasaulis sėkmingai gyvuoja dėka vabzdžių apdulkinančių jų žiedus, platinančių jų sėklas. Vabzdžiai yra maistas daugybei žinduolių, paukščių, roplių, varliagyvių, žuvų rūšių. Vabzdžiai labai svarbūs dirvodaros procese: ardo biologines atliekas, purena ir vėdina dirvą, padeda plisti skaidymo funkciją atliekantiems grybams, pagerina vandens ir maisto medžiagų pasiekiamumą augalams. Vabzdžių viešbutyje gali slėptis nuo nepalankių oro sąlygų ar ilgiau jame gyventi ne tik įvairiausi vabzdžiai, bet voragyviai ir sausumos vėžiagyviai. Tai priemonė pastebėti, stebėti ir tyrinėti mūsų mažųjų kaimynų gyvenimą.